GAZETKA IKEA

Codzienne nowe gazetki i kupony promocyjne

Aby zobaczyć więcej

IKEA to szwedzkie przedsiębiorstwo, które prowadzi międzynarodową działalność skupiającą się na produkcji oraz sprzedaży mebli i artykułów dekoracyjnych przeznaczonych przede wszystkim do domu i ogrodu. Funkcjonuje w 29 krajach położonych w różnych zakątkach świata. Siedziba marki mieści się w miejscowości Lejda.

IKEA – jak to wszystko się zaczęło?

IKEA stanowi aktualnie jedną z najpopularniejszych sieci sklepów meblowych na świecie. Na przestrzeni lat firma zjednała sobie sympatię konsumentów i systematycznie umacniała swą pozycję na międzynarodowym rynku. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1943 roku przez Ingvara Kamprada, który przez większą część życia konsekwentnie zdobywał doświadczenie biznesowe wykorzystywane w handlu. Stworzona przez niego nazwa IKEA pełni rolę akronimu pochodzącego od jego imienia i nazwiska oraz od słów Elmtaryd i Agunnaryd, które są nazwami farmy i miejscowości, w której mężczyzna dorastał. Początkowo firma koncentrowała się wyłącznie na sprzedaży wysyłkowej. Następnie podjęto decyzję o zmianie modelu handlowego i został otworzony pierwszy salon pokazowy, który miał na celu umożliwienie konsumentom zapoznanie się z meblami przed dokonaniem zakupu. W 1958 r. działalność rozpoczął z kolei pierwszy salon, w którym bezpośrednio sprzedawano meble klientom. Marka znakomicie się rozwijała, poszerzając zasięg świadczonych usług i dokonując ekspansji rynku w innych krajach. IKEA dziś funkcjonuje w takich państwach jak: Norwegia, Szwajcaria, Polska, Dania, Niemcy, Holandia, Francja czy Hiszpania. Pierwszy sklep IKEA w Polsce uruchomiono w 1990 r.

Wyjątkowe projekty i imponująca funkcjonalność

IKEA podbiła serca konsumentów umiejętnym łączeniem funkcjonalności i wspaniałych walorów estetycznych. Oferta jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie meble i dodatki, które spełnią jego wymagania i wpiszą się w poczucie stylu. Wyposażenie wnętrz jest przeznaczone do własnego montażu i dostarczane w specjalnych paczkach. Dokonując zakupów można zdecydować się na gotowe kolekcje zaprojektowane z myślą o poszczególnych pomieszczeniach, które pozwalają uwolnić się od konieczności żmudnego i czasochłonnego kompletowania wyposażenia w różnych sklepach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by popuścić wodze kreatywności i tworzyć własne połączenia kompozycji meblowych, które czerpią z różnej estetyki. W asortymencie znajdują się zarówno klasyczne produkty jak i te nowoczesne i fantazyjne. IKEA oferuje: łóżka, sofy, biurka, szafy, szafki kuchenne, komody, fotele, a także kompleksowe oświetlenie i akcesoria.

Profesjonalizm i niestandardowe podejście do biznesu

W przypadku marki IKEA kultura organizacyjna odgrywa ogromną rolę. Pracownicy cenieni są za nieszablonowe myślenie, otwartość na innych oraz odrzucanie utartych schematów i odwagę w dążeniu do celu. IKEA prowadzi dziś sprzedaż stacjonarną i internetową, pozostając do pełnej dyspozycji klientów. Aktualne informacje na temat oferty IKEA można znaleźć w gazetkach promocyjnych. To znakomity sposób na bycie na bieżąco ze wszystkimi atrakcyjnymi ofertami.

Poprzedni
Następny